ХОЧЕТЕ ОТРИМАТИ ГАРЯЧУ ЦІНУ?

ХОЧЕТЕ ОТРИМАТИ ГАРЯЧУ ЦІНУ?

Coral Travel Шрі Ланка Гарячі Тури

Острівна держава Шрі Ланка, що в перекладі означає «Благословенна земля» — справжній туристичний рай посеред океану, де на гостей чекають чудові курорти, нескінченні золотисті пляжі, пишна зелень вологих тропічних лісів і таємничі стародавні міста, загублені в джунг. До 1972 року країна була відома під назвою Цейлон. Завдяки вигідному розташуванню на перехресті головних морських шляхів, Шрі Ланка здавна була важливим центром, який зв’язував Західну та Південно-Східну Азію. З давніх-давен Шрі  Ланка була центром буддизму, на острові збереглося безліч унікальних культурно-історичних пам’яток. Більшість із них розташована в районі Золотого трикутника Шрі Ланки, до якого входять такі міста як Дамбулла, Сігірія та Канді. Свій слід залишила у культурі Шрі Ланки колонізація його португальцями, голландцями, а згодом британцями. На острові проживає понад 21 млн людей. Місцеве населення відрізняється привітністю та гостинністю.

ГЕОГРАФІЯ

Острів Шрі Ланка знаходиться в Індійському океані, приблизно 31 км від південного берега Індії. Загальна площа — 65610 км2, протяжність з півночі на південь 445 км, із заходу на схід — 225 км. Основна частина острова є невисокою, не більше 100 м над рівнем моря, рівниною. У центрі острова – Центральний гірський масив. Його середня висота 1000 – 2000 м над рівнем моря. Найвищі точки острова: гора Підуруталагала заввишки 2524 м, гора Кірігалпотта заввишки 2395 м. Найвідоміша гора — величний Пік Адама (Шрі Пада) заввишки 2243 м. У горах беруть початок численні річки, деякі з них. Найбільша — Махавелі-Ганга, її довжина 335 км.

ШРІ-ЛАНКА СЬОГОДНІ

Соціалістична Демократична Республіка Шрі Ланка – незалежна держава в Південній Азії. Законодавча влада належить парламенту, члени якого обираються всенародним голосуванням. Виконавча влада перебуває у руках президента країни. Президент та парламент обираються на 5 років. Шрі Ланка – член таких міжнародних організацій, як ООН, Банк розвитку Азії, Співдружність націй, Рух країн, що не приєдналися, Південно-Азіатська асоціація регіональної допомоги та ін.

КЛІМАТ

Клімат Шрі Ланки тропічний, теплий та вологий. Середньорічна температура рівнині становить +27ºС. У містах досить спекотно та волого. На узбережжі постійно дме морський бриз, температура дуже комфортна – +28-30ºС. Температура води в Індійському океані – близько +27ºС.
У горах середньорічна температура – +23-25ºС. На високогірному курорті Нувара Елія температура вдень +18ºС, вночі вона опускається до +10ºС. На клімат впливають два мусони — північно-східний, триває з жовтня до березня, приносить суху погоду. І південно-західний мусон, що триває з червня по жовтень, приносить дощі та викликає хвилювання океану. Сезонні погодні зміни невеликі. Дощі в основному вночі. На південно-західному узбережжі Шрі Ланки сухий сезон триває з жовтня до травня, на північно-східному — з квітня по листопад. Осінь та весна на Шрі Ланці – міжмусонні періоди, у цей час йдуть так звані «зенітальні дощі»: коли сонце знаходиться в зеніті, можливі короткочасні зливи. Найкращий час для купання в океані та занять водними видами спорту на південно-західному узбережжі Шрі Ланки – період з жовтня до квітня, на північно-східному – з березня по листопад. Слід зазначити, що будь-якого сезону і на будь-якому узбережжі завжди достатньо сонячних днів і можна купатися в океані.

ЧАС

Випереджає київське на 2,5 години у літній період та на 3,5 години – взимку.

ІСТОРІЯ

Найдавніші жителі острова Шрі-Ланка – предки віддів – належали до змішаної австралоїдно-негроїдної раси.

Сингали прибули на острів близько VI ст. до зв. е. із північної Індії.

У ІІІ ст. до зв. е. на острові поширюється буддизм.

У III-XIII ст. н. е. на острові існували великі сингальські королівства. Столицями цих країн були міста Анурадхапуре і Полоннаруве. До цього періоду відносяться знамениті фрески скелі Сигірія (Левиною скелі) у центрі острова.

Таміл проникали на острів поступово, до XIII ст. Існувала велика тамільська громада на півночі та сході острова.

Після падіння лоннарської династії сингальських монархів столиця кілька разів переносилася. На момент окупації узбережжя острова португальцями XVI в. вона була у Котті.

У XVII ст. острів захопили голландці. Проте внутрішні райони зберігали незалежність у період голландського панування. Останнє сингальське королівство, зі столицею в Канді, було ліквідовано англійцями у 1796 р.; 1802 року весь острів став колонією Британської імперії.

У 1948 р. країна здобула незалежність під назвою Цейлон, залишаючись домініоном Великобританії.

У 1972 р. країна була перейменована на Шрі Ланку і перестала бути домініоном, залишаючись членом Співдружності націй.